Vyhnout se předvánočnímu stresu znamená nejen včas uklidit a nakoupit, ale také upéct vánoční cukroví. Při správném uskladnění můžete začít s pečením i několik týdnů dopředu. Aby si však cukroví zachovalo správnou chuť, texturu a čerstvost, měli byste dodržet několik zásad správného skladování.
Perníky
Perníčky jsou tradiční a velmi oblíbený druh cukroví, které peče na Vánoce snad každý. Skladovat je lze v uzavíratelných nádobách. Aby však změkly, potřebují absorbovat vlhkost, proto je vhodné je uložit do papírového sáčku a nechat ve tmavé, větrané spíži. Můžete vyzkoušet i recept našich babiček a uskladnit je v uzavřené skleněné nádobě s kouskem jablka. Jablko však nezapomeňte pravidelně měnit, aby nezplesnivělo.
Suché, neplněné cukroví
Medvědí tlapky, vanilkové rohlíčky a jiné suché druhy cukroví je vhodné skladovat v dobře uzavřené kovové nádobě při pokojové teplotě. Do nádoby by neměl proniknout vzduch, protože chceme, aby zůstaly křupavé a nezvlhly. V naší nabídce najdete krásné kovové sady s vánočním motivem.
Suché plněné cukroví
Plněná linecká kolečka nebo jiné druhy cukroví slepené džemem je vhodné dát do plastové nebo skleněné dózy a uložit na chladné, tmavé místo. Během svátků je můžete uskladnit v uzavíratelné skleněné nádobě a nechat v obývacím pokoji, kde si každý může nabídnout. Nabízíme také takové dekorativní nádoby, které krásně zapadnou do vašeho interiéru.
Mokré cukroví
Cukroví s různými druhy náplní nebo polité čokoládou je třeba upéct jako poslední, maximálně 2-3 dny před Vánoci, a uložit ho do dobře uzavřených nádob nebo alobalu a na chladné místo. Nejlepší je do lednice nebo studeného sklepa. Balkón příliš nedoporučujeme kvůli kolísání teplot.
Náš tip
Zůstalo vám po svátcích ještě nějaké cukroví a nevíte, co s ním? Nemusíte ho vyhazovat, stačí ho dát do mrazáku a vytáhnout třeba na jaře, až se vám zasteskne po vánočních dobrotách. Je potřeba ho vložit do uzavíratelné nádoby vhodné do mrazicích teplot. Takto uskladněné cukroví vám vydrží i několik měsíců.